FILM & ROLL s.r.o.
Lovcenska 1256/10
150 00 Prague 5
Czech Republic

+420 603 865 157

production@filmandroll.com

Náš první celovečerní film "HRA" vstoupí do kin 31.října 2019.

V hlavních rolích: Jiří Mádl, Elizaveta Maximová, Marika Šoposká. Režie: Alejandro Fernández Almendras.

LIPS TULLIAN - celovečerní film ve vývoji

Září 2011

Naše společnost zahájila vývoj celovečerního filmu podle slavné komiksové předlohy autorů Káji Saudka a Jaroslava Weigela "LIPS TULLIAN".

Film je vyvíjen ve spolupráci s Veronikou Finkovou, která je producentem filmu.

Režisérem filmu je Vít Karas.

Koproducenti: Barrandov Studios (ČR), Pubres (SR), Zentropa (Dánsko a Švédsko)

Čtěte více...


Dobrodružný film o zchudlém šlechtici Filipu z Mengštejna, jehož milovaná dívka Hedvika je přinucena otcem ke sňatku se zlotřilým hrabětem Martinicem. Ponížený Lips se šlechtici postaví, ale nakonec před jeho hněvem musí prchnout, aby si zachránil holý život. Uprostřed hlubokých hvozdů pak kolem sebe shromáždí bandu loupežníků a pod novým jménem LIPS TULLIAN – kapitán Černé roty – přísahá padoušskému Martinicovi pomstu. Zároveň nepřestává usilovat o získání Hedviky, která o svatební noci zmizela, než by měla spočinout s Martinicem v manželském loži, a schovala se do kláštera.

Lips Tullian je adaptací legendárního českého komiksu Káji Saudka a Jaroslava Weigela. Vychází z nejlepších tradic loupežnického románu – žánru plného zápletek, zvratů a překvapení, akčních scén, romantiky, intrik, krásných žen a odvážných mužů, krvavých soubojů a podivuhodných dobrodružství. To vše s nadsázkou a specifickým humorem, ke kterému jej předurčuje již samotná komiksová předloha.

Ti z Vás, kteří znají předlohu, tak ví, že celý příběh je vyprávěn s nadsázkou a jemným humorem, který velmi připomíná filmy Limonádový Joe, Tajemný hrad v Karpatech, Adéla ještě nevečeřela apod. A právě tímto směrem se chceme ubírat.