FILM & ROLL s.r.o.
Lovcenska 1256/10
150 00 Prague 5
Czech Republic

+420 603 865 157

production@filmandroll.com

Náš první celovečerní film "HRA" vstoupí do kin 31.října 2019.

V hlavních rolích: Jiří Mádl, Elizaveta Maximová, Marika Šoposká. Režie: Alejandro Fernández Almendras.

Veronika Finková

Výkonná ředitelka, Producentka

Veronika má více než deset let zkušeností s prací ve filmovém průmyslu, zejména v oblasti zajištění výroby zahraničních filmů, které se natáčejí na území ČR. Po dokončení studií produkce na pražské FAMU odjela Veronika jako stipendistka Fulbrightova programu do Los Angeles, kde studovala magisterský obor Producentství na American Film Institute. Tato škola byla v roce 2011 vyhlášena časopisem Hollywood Reporter nejlepší filmovou školou na světě. Během svého pobytu v LA v letech 2000 - 2001 získala Veronika mnoho kontaktů v americkém filmovém průmyslu. Mimo jiné také stážovala ve filmovém studiu MGM, kde pracovala pro ředitelku vývoje hrané tvorby Stepahnii Palmer.

Klikněte na více pro podrobný životopis.

Zde najdete naše projekty ve vývoji.

Podívejte se na http://www.imdb.com/name/nm1698025/

Od roku 2002 pracovala Veronika jako ředitelka výroby a později jako producentka pro produkční společnost Etic Films. Během téměř desetileté spolupráce Veronika řídila výrobu několika zahraničních filmů. Například filmy Oliver Twist (rež. Roman Polanski), Hannibal Rising (rež. Peter Webber) a nejnověji evropský koprodukční TV seriál Borgia, na jehož prvních 4 dílech pracovala na podzim roku 2010. V letech 2008 – 2009 Veronika pracovala jako výkonná producentka na 16ti-dílném TV seriálu “Dokonalý svět” pro televizi NOVA (CME Group). Tento úspěšný seriál měl premiéru v podzimní sezóně 2010.

Veronika má zkušenost s velmi různorodými projekty a díky tomu je schopná zajistit výrobu jak velkých nákladných filmů, tak malých nezávislých projektů.

Veronika vyvíjí ve společnosti FILM & ROLLí několik vlastních filmových a televizních projektů. Jejím největším projektem je celovečerní dobrodružná komedie LIPS TULLIAN na motivy slavného komiksu Káji Saudka a Jaroslava Weigela. Film je momentálně ve fázi financování. Jako producentka a spoluautorka scénáře se Veronika podílí na celovečerní komedii "Hajzl všemohoucí", kterou připravuje ve spolupráci se spoluautorkou Michaelou Strnad a s režisérem Petrem Bebjakem, a dále se jako spoluautorka podílí na vývoji televizního sitcomu "Mama Hotel", který byl prodán televizi NOVA.

Veronika je autorkou námětu a producentkou 10ti-dílného dokumentárního cyklu "Jeden rok s Fulbrightem", který vznikl v koprodukci Film & Roll, Studia FAMU a České televize. Po ročním natáčení v Čechách a v USA je projekt připravený na vysílání, které proběhne na České televizi v podzimní sezóně 2014. Režie: T. Nvotová a A. Oľha.

Kromě zmíněné komedie "Hazjl všemohoucí" připravuje Veronika společně s Michaelou Strnad další dokumentární projekt s pracovním názvem "Hollywood", který se bude realizovat v roce 2015 v koprodukci s Českou televizí a RTVS. Režisérem je Adam Oľha.

V letech 2004-2009 vyučovala Veronika plánování a rozpočtování celovečerních filmů na pražské FAMU. Dále také přednáší o filmové produkci zahraničním studentům Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku.

Předchozí pracovní zkušenosti


"JEDEN ROK S FULBRIGHTEM"

NA PRVNÍ EPIZODU SE MŮŽETE TĚŠIT JIŽ 11.1. 2015 V 18:15 NA ČT 2.

 

10ti-dílný dokumentární cyklus

10 Fulbrightistů….

10 příběhů….

Fulbrightovo stipendium je financované českou a americkou vládou. Je to jedno z nejprestižnějších stipendií, jaké lze v České republice získat. Toto stipendium umožňuje Čechům studovat a dělat výzkum na prestižních amerických univerzitách, českým učitelům získat nové zkušenosti výukou v USA a českým vedoucím pracovníkům neziskových organizací získat nové podněty při práci v neziskovém sektoru v USA. Opačně pak toto stipendium poskytuje možnosti Američanům získat nové zkušenosti v České republice.

Film & Roll v koprodukci se Studiem FAMU a Českou televizí natáčela po dobu jednoho roku s devíti českými Fulbrightisty v USA, kde jsme sledovali jejich stipendijní pobyt, jejich profesionální dráhu, ale i osobní zážitky a s jednou americkou Fulbrightistkou při jejím pobytu v České republice.

Režie: Tereza Nvotová a Adam Oľha
Autor projektu: Veronika Finková, Scénáře: Michaela Strnad
Producenti: Veronika Finková, Martina Šantavá a Ondřej Šejnoha

Projekt vznikl za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.

Pro více informací a obrázky z natáčení klikněte níže na více zde.


"ŽIVOT JE PES"

Docusoap z prostředí asistenčních a vodících psů, jejich profesionálních trenérů a majitelů.

Vyrábí Tvůrčí skupina Kateřiny Ondřejkové, Česká televize Ostrava.

režie: Jiří Fedurco
námět a scénář: Michaela Strnad, Jiří Fedurco
kamera: Tomáš Svoboda, Jakub Halousek, Tomáš Kobolka a další
výkonná produkce: Film & Roll, Veronika Finková


Docusoap sleduje rok života vodícího psa – Mesieho. Od narození štěněte, přes jeho výcvik, až po dobu, než bude připuštěný ke svému novému majiteli. Zároveň vypráví příběh jeho budoucí majitelky – čerstvě nevidomé dívky Kláry (22 let, Ostrava), která vodícího psa chce, ale vzhledem ke svému nedávnému postižení musí nejprve sama zvládnout základní orientaci v prostoru a běžné každodenní úkony, aby vůbec mohla se psem doma fungovat. Paralelně s touto hlavní linií představuje série dramatické osudy pěti dalších handicapovaných osob, pro které se asistenční a vodící psi stali nedílnými souputníky v jejich životě, a různé fáze soužití postižených a psů. Zároveň tento šesti dílný časosběrný cyklus sleduje i obětavou práci profesionálních trenérů, kteří připravují psy na jejich poslání.

Jak dopadne setkání Kláry s jejím vytouženým psem? Bude mít nejen její příběh nakonec happy end? Změní se vztahy mezi Klárou a její rodinou či  jejími přáteli v blízkém okolí? A podaří se Bellu vycvičit tak, aby si s novou majitelkou vyhovovaly?


DOKONALÝ SVĚT

 

16ti dílný televizní seriál televize Nova. Vyrobila CET 21 v roce 2010.

Režie: Vít Karas a Tereza Kopáčová

Výkonný producent: Veronika Finková

Scénář: Mirka Vopavová

Hrají: Jana Hlaváčová, Jitka Čvančarová, Saša Rašilov, Vanda Hybnerová, Vojta Dyk, Tereza Brodská, Jana Stryková, Juraj Kukura, Martin Pechlát a další


Oliver Twist

 

Co-production: R.P.Films, Etic Films, Runteam II.
Director: Roman Polanski
Starring: Sir Ben Kingsley, Jamie Foreman, Barney Clark
Producers: Alain Sarde, Robert Benmussa, Petr Moravec, Timothy Burrill

Production Supervisor: Veronika Finkova


Borgia

TV Series, Co-production: Atlantique Production (FR), Etic Films (CZ)
Director: Oliver Hirschbiegel (episodes 1-4)
Starring: John Doman, Isolda Dychauk, Marta Gastini, Assumpta Serna
Producers: Klaus Zimmermann, Tom Fontana, Takis Candilis, Anne Thomopoulos

Associate Producer (episodes 1-4): Veronika Finkova


Faubourg 36 (Paris 36)

Co-production: Galatée Films, Blue Screen Productions
Director: Christophe Barratier
Starring: Gérard Jugnot, Clovis Cornillac, Pierre Richard
Producers: Nicoal Mauvernay, Jacques Perrin

Production Consultant, Budget Consultant: Veronika Finkova


Hannibal Rising

Co-production: DDL Company, Etic Films, Ingenious Film Partners Director: Peter Webber
Starring: Gaspar Ulliel, Gong Li
Producers: Dino De Laurentiis, Martha De Laurentiis, Tarak Ben Ammar (Fr.), Petr Moravec (CZ), Chris Curling, Philip Robertson (UK)

Head of Production (Etic Films): Veronika Finkova


The Omen

20th Century Fox
Director: John Moore
Starring: Julia Stiles, Live Schreiber, Mia Farrow
Producers: Jeffrey Stott, John Moore

Executive in Charge of Production: Veronika Finkova


PAGE 01 02 
Pro více informací navštivte: http://www.imdb.com/name/nm1698025/